МОНІТОРИНГ СТАНУ БЛАГОУСТРОЮ ТА ОЗЕЛЕНЕННЯ МІСТА КИЄВА

  • A.V. Klimenko Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка, НАН України, м. Київ
Ключові слова: моніторинг, озеленення, благоустрій, двори, забудова, місто

Анотація

Вивчення внутрішньоквартального озеленення вкрай актуальне в наш час інтенсивної забудови території міста багатоповерхівками. Заміна старої малоквартирної забудови на новобудови 16-26 поверхів призводить до зниження площі благоустрою та озеленення на одного мешканця. Водночас збільшується площа відкритих парковок автомашин та зменшується кількість зелених насаджень. У сучасних кварталах з багатоповерховими будівлями часто замість зеленого оазису територію навколо будинків займає асфальт з вазонами для квітів. Тому створюється небезпечна екологічна ситуація, яка негативно впливає на здоров'я людини. Здавалось би, усім зрозуміло, що територію зелених насаджень не можна зменшувати. Але проведений моніторинг стану благоустрою й озеленення мікрорайонів та дворів у різних районах Києва свідчить, що це питання вирішують неоднозначно. Тому здійснено порівняний аналіз якості озеленення та благоустрою мікрорайонів та дворів різних років забудови міста. На основі аналізу розроблено пропозиції з покращення озеленення та благоустрою.

Біографія автора

A.V. Klimenko, Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка, НАН України, м. Київ
мол. наук. співробітник

Посилання

Laptev, O. O. (1998). Ekolohichna optymizatsiia bioheotsenotychnoho pokryvu v suchasnomu urbolandshafti. Kyiv: Ukr. ekol. akad. nauk, 208 p. [in Ukrainian].

Опубліковано
2017-05-25
Як цитувати
Klimenko, A. (2017). МОНІТОРИНГ СТАНУ БЛАГОУСТРОЮ ТА ОЗЕЛЕНЕННЯ МІСТА КИЄВА. Науковий вісник НЛТУ України, 27(3), 41-44. https://doi.org/10.15421/40270308
Розділ
Лісове та садово-паркове господарство