Інженерно-технічна освіта і наука: здобутки та перспективи

Ключові слова: інженерно-технічна освіта; наука; здобутки; перспективи

Анотація

Проаналізовано здобутки інженерно-технічної освіти і науки в НЛТУ України. Коротко висвітлено історію формування Навчально-наукового інституту інженерної механіки, автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій. Окреслено спеціальності, за якими в інституті готують бакалаврів, магістрів і докторів філософії. Розглянуто структуру інституту, його кадрове та матеріально-технічне забезпечення. Викладено інформацію про участь фахівців інституту в розроблянні проектів стандартів вищої освіти України для бакалаврського й магістерського рівнів та в удосконалюванні науково-технічної термінології. Подано результати впровадження наскрізної програми екологізування навчального процесу. Наголошено на важливості застосування матеріальної бази курсів готування водіїв транспортних засобів для навчання студентів за спеціальностями інституту. Охарактеризовано оригінальні наукові школи, основні наукові проблеми та напрями досліджень. Розглянуто доробок науковців інституту за десятирічний термін. Виокремлено важливість проведення освітянської та наукової діяльності у співпраці з галузевими підприємствами. Висвітлено складники міжнародної співпраці для розвивання інженерно-технічної освіти. Викладено перспективи розвивання її в НЛТУ України для фахівців лісового господарства, деревообробної та меблевої промисловості.

Біографія автора

І. Т. Ребезнюк, Національний лісотехнічний університет України, м. Львів

д-р техн. наук, професор, директор Навчально-наукового інституту інженерної механіки, автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій

Посилання

Kataloh. (2018). Ukrainska asotsiatsiia derevoobrobnoho obladnannia, (Vol. 1, 2016, 22 p., Vol. 2, 2017, 28 p., Vol. 3, 2018, 36 p.). Kyiv: UADO. [In Ukrainian].

Tunytsia, Yu. Yu., & Bohuslaieva, V. O. (Eds). (2014). Lisotekhnichnyi terminolohichnyi slovnyk: ukrainskyi, rosiiskyi, anhliiskyi. Lviv: Piramida, 967 p. [In Ukrainian].

Tunytsia, Yu. Yu., et al. (Eds). (2014). Natsionalnyi lisotekhnichnyi universytet Ukrainy. Istorychne prezentatsiine vydannia. Kyiv: TOV "Lohos Kyiv", 248 p. [In Ukrainian].

Опубліковано
2019-12-26
Як цитувати
Ребезнюк, І. Т. (2019). Інженерно-технічна освіта і наука: здобутки та перспективи. Науковий вісник НЛТУ України, 29(10), 45-48. https://doi.org/10.36930/40291008

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають