Аналіз асортименту рослин оранжереї ботанічного саду "Поділля" Вінницького Національного аграрного університету
Анотація
Доведено, що місцем, відведеним під озеленення приміщення, в якому на обмеженій площі розміщено екзотичні рослини в поєднанні з водними пристроями та малими архітектурними формами, є оранжерея ботанічного саду "Поділля" Вінницького національного аграрного університету. Її основне призначення є не тільки естетичне задоволення гостей та жителів міста, відпочинок на природі в будь-який сезон року, а й розмноження та інтродукція видів рослин інших кліматичних зон. Вперше проведено сучасну оцінку асортименту рослин оранжереї ботанічного саду "Поділля" ВНАУ, відповідно до якої в оранжереї нараховують 44 родини, 88 родів та 94 види рослин. Висвітлено, що головним компонентом оранжереї є види, що належать до різних родин та відрізняються за вимогами, необхідними для їх росту та розвитку. Асортимент видів, представлених в оранжереї, є надзвичайно широкий. Встановлено, що рослини за вимогами до місцезростання належать до різних кліматичних зон. Тому для їх декоративності та відмінного росту в оранжереї необхідним є створення відповідним умов. Досліджено, що рослини різних природних ареалів зростання розташовані в оранжереї хаотично без дотримання певного порядку чи систематики. Види інтродуцентів, які є в оранжереї ботанічного саду різняться за відношенням до температури, прийнятної для їх нормального росту і розвитку, тому і розміщувати їх варто групами чи колекціями, наприклад: зона рослин тропіків, зона рослин субтропіків, зона рослин сухих субтропіків, зона рослин Середземномор'я та зона рослин Азії. Враховуючи встановлену малу кількість представників рослин сухих субтропіків в оранжереї ботанічного саду, обов'язковим є поповнення колекції сукулентів та створення флораріуму і кактусарію.
Посилання
Cherniak, V. M., Prokopchuk, V. M., & Monarkh, V. V. (2018). Some prospects of growing and use of Shina aster aor space greening in Podillia zone. Scientific Bulletin of UNFU, 28(7), 22–26. https://doi.org/10.15421/40280704
Ermolova, E. V. (2010). Sadovo-parkovoe yskusstvo. Volhohrad: Yn-Folyo, 192 p. [In Russian].
Kryzhanivska, N. Ia. (2015). Osnovy landshaftnoho dyzainu. Kyiv: Lira-K, 218 p. [In Ukrainian].
Kucheriavyi, V. P. (2017). Landshaftna arkhitektura. Lviv: Novyi Svit-2000, 521 p. [In Ukrainian].
Monarkh, V. V. (2019). Biological and ecological characteristics of dendroflora of the Podillia botanical garden of Vinnytsia national agrarian university. Agricultire and Forestry: collection of scientific works of VNAU, 13, 228–238. [In Ukrainian].
Roi, V. (2019). Khvoinye rastenyia – hlavnoe ukrashenye zymneho sada. Krasota y polza Neskuchnyi sad: ezhemesiachnyi praktykum sadovoda, 1/2, 14–17. [In Russian].
Votinov, M. A. (2011). Konspekt lektsii z dystsypliny "Landshaftnyi dyzain". Kharkiv: KhNAMH, 98 p. [In Ukrainian].
Zymnyi sad Perspekta kak ynvestytsyia. (2019). Landshaft y arkhytektura: zhurnal o landshaftnoi arkhytekture y dyzaine, 1, 68–69. [In Russian].
Авторське право (c) 2020 http://creativecommons.org/licenses/by/4.0

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.