Проект реконструкції та озеленення прилеглої території обласної бібліотеки імені М. Горького (Запоріжжя)

  • L. M. Khoroshkov Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія, м. Запоріжжя
  • N. P. Derevianko Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія, м. Запоріжжя https://orcid.org/0000-0002-7255-493X
Ключові слова: проект реконструкції; озеленення території; міські будівлі; літній театр

Анотація

Озеленення великих муніципальних об'єктів міст, зокрема будівель бібліотек, міських рад, лікарень, університетів – це один з основних принципів міського будівництва загалом. Зазвичай території, прилеглі до цих об'єктів – високодекоративні, вони відкриті для відвідувачів і нерідко стають візитівкою міста, а подекуди і всього регіону. Вони розташовані у центральних районах міст та на головних вулицях, тому щодня потрапляють у поле зору великої кількості людей. Такого плану території у великих містах України переважно вже приведено до належного стану, проте територія, прилегла до обласної бібліотеки, й досі перебуває у занедбаному стані. Територія проектування обласної бібліотеки імені М. Горького розташована у центральній частині Запоріжжя та потребує повної реконструкції як з погляду будівельних робіт, так і з ландшафтного дизайну. Розроблено проект реконструкції та озеленення території, прилеглої до бібліотеки. За допомогою інвентаризації встановлено такі показники, як баланс території, видовий та породний склад дерев і чагарників, їх кількість, їх стан і особливості, що значно змінить зовнішній вигляд та усучаснить об'єкт озеленення, а також покращить доступ до об'єкта. На вибір стилю проекту благоустрою та озеленення вплинули такі чинники, як: загальний стиль озеленення центральних майданів міста, наявність яскраво вираженої партерної зони, зовнішній вигляд будівлі бібліотеки. Було обрано регулярний стиль, за допомогою якого пропонуємо втілити оригінальні ідеї озеленення та благоустрою території бібліотеки.

Біографії авторів

L. M. Khoroshkov, Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія, м. Запоріжжя

асистент, кафедра садово-паркового господарства

N. P. Derevianko, Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія, м. Запоріжжя

канд. с.-г. наук, доцент, завідувач кафедри садово-паркового господарства

Посилання

Belochkyna, Yu. (2006). Landshaftnyi dyzain. Kharkiv: "FOMO", 317 p. [In Ukrainian].
Hutsuliak, V. M. (2008). Lanshaftoznavstvo: teoriia i praktyka. Chernivtsi: Knyhy XXI, 168 p. [In Ukrainian].
Instruktsiia. (1982). Instruktsiia z tekhnichnoi inventaryzatsii obiektiv zelenoho hospodarstva v mistakh i selyshchakh miskoho typu Ukrainskoi RSR. Tsentr. biuro tekhn. Inventaryzatsii MZhKKh USSR. Kyiv, 89 p. [In Ukrainian].
Ivakhova, L. N., Fesok, S. S., & Samolov, V. S. (2005). Sovremennyi landshaftnii dizain. Moscow: Adelant, 378 p. [In Russian].
OST 56-81-84. (2014). Polevye issledovaniia pochvy. Poriadok i sposoby provedeniia rabot, osnovnye trebovaniia k rezultatam. Nakaz № 130 Ministerstva ahrarnoi polityky ta prodovolstva Ukrainy vid 11 kvitnia 2014 roku "Pro prodovzhennia terminu dii haluzevykh standartiv ta pryrivnianykh do nykh inshykh normatyvnykh dokumentiv Ukrainy ta kolyshnoho SRSR". Kyiv. [In Russian].
Опубліковано
2019-06-27
Як цитувати
Khoroshkov, L. M., & Derevianko, N. P. (2019). Проект реконструкції та озеленення прилеглої території обласної бібліотеки імені М. Горького (Запоріжжя). Науковий вісник НЛТУ України, 29(6), 28-31. https://doi.org/10.15421/40290605
Розділ
Лісове та садово-паркове господарство