Особливості розвитку та гасіння пожеж на об'єктах зберігання зріджених вуглеводневих газів
Анотація
Встановлено можливість застосування розпилених водяних струменів, переважно водяних струменів віялового типу, у вертикальній та горизонтальній площинах для пониження температури полум'я палаючих зріджених вуглеводневих газів, починаючи зі зрізу його надходження у вільний простір. Розглянуто різні технічні засоби подавання води у розпиленому вигляді та насадки-розпилювачі для їх створення, які застосовують у вирішенні проблеми зниження температури пожежі зріджених вуглеводневих газів. З'ясовано, що найефективнішою є активна фаза розпиленого водяного струменя (0,5-0,75 довжини), яка, надходячи під зріз ядра полум'я, під впливом високошвидкісного газового струменя подрібнюється на дрібнодисперсну фазу. Таким способом збільшується швидкість нагрівання дрібнодисперсної фази води аж до межі газоподібного стану, що призведе до зниження температури полум'я у його середній зоні поновлення завдяки інтенсивному відбору тепла із зони горіння. Отже, у факельній зоні температура полум'я буде значно нижчою за температуру ядра та, як наслідок, наближеною до температури стухання. Для реалізації цієї мети рекомендовано застосування сучасних струменеутворювальних пристроїв – насадки НРТ-5, НРТ-10, НРТ-20, НРС, а також ручні пожежні стволи типу РСК-50, РС-А, РС-Б, PROTEK.
Посилання
Ivannikov, V. P., & Klius, P. P. (1987). Spravochnik rukovoditelia tusheniia pozhara. Moscow: Stroiizdat, 288 p. [In Russian].
Sherenkov, I. A., & Dendarenko, Iu. Iu. (2002). Veernye svobodnye vodianye strui dlia teplozashhity pri pozharakh. Naukovyi zbirnyk budivnytstva, 18, 293–297. [In Ukrainian].
Авторське право (c) 2018 http://creativecommons.org/licenses/by/4.0

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.