Проект будівництва парку історичних і етнографічних періодів у селі Червонокозацьке Запорізької області

  • O. V. Speranska Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія, м. Запоріжжя
  • O. V. Kobets Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія, м. Запоріжжя

Анотація

У сучасному світі туристична галузь є одним із вагомих чинників культурного й духовного розвитку людини, однією із найпотужніших та найдинамічніших галузей економіки. Туризм зближує людей, значною мірою сприяє розвитку транспорту, зв'язку, торгівлі, сільського господарства та ін. В Україні є величезний потенціал для розвитку зеленого туризму. У межах реалізації Програми розвитку рекреаційно-курортного комплексу та туризму в Запорізькій області до 2020 р. створено реєстр садиб сільського (зеленого) туризму та етносадиб, який нараховує 20 об'єктів. У с. Червонокозацьке Вільнянського р-ну Запорізької обл. планують створити "Парк історичних та етнографічних періодів", який буде частиною українського етнографічного села. До сільської громади увійдуть жителі села, спеціалісти, котрі для туристів проводитимуть етнічні майстер-класи із землеробства, косіння, в'язання сопів, гончарної справи, вишивки, кулінарії, ткацтва і плетіння. Обстежено територію, яку було виділено, проаналізовано кліматичні, ґрунтові, ландшафтні умови, рослинний та тваринний світ. Наступним етапом буде виконання робіт із проектування зони відпочинку – "Парку історичних та етнографічних періодів". У майбутньому проекті буде передбачено, що кожна з ділянок парку відображатиме національно-культурні особливості життя певного етносу. Із дослідження ділянки проектування видно, що зручне географічне положення, м'який клімат і природне багатство краю створили тут сприятливі умови для життя і відпочинку людини, зокрема, дітей і дорослих з обмеженими можливостями. Передбачено, що проект приверне увагу як українських, так і зарубіжних туристів. Роботи з будівництва парку виконав Запорізький єврейський центр "Мазал-тов". Частину необхідних коштів було виділено ВАТ "Запоріжсталь" як грант.

Біографії авторів

O. V. Speranska, Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія, м. Запоріжжя

викладач, кафедра садово-паркового господарства

O. V. Kobets, Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія, м. Запоріжжя

канд. с.-г. наук, ст. викладач, кафедра садово-паркового господарства

Посилання

Bobyleva, O. N. (2010). Flower-decorative plants of open ground. (2nd ed.). Moscow: Akademija. [In Russian].
Field studies of soils. (2014). The order and methods of work. Basic requirements for results, April 11, No 130, Ukraine. Retrieved from: http://www.leonorm.com/p/NL_DOC/UA/201401/Nak130.htm. (Actual state of: 01.05.2018). [In Ukrainian].
Instruction. (2001). Instruction on inventory of green plantations in settlements of Ukraine, December 24, No 226, Ukraine. Retrieved from: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0182-02. (Actual state of: 01.05.2018). [In Ukrainian].
Rosstroj. (2002). Industrial building. SNiP 31-03-2001. Moscow: Centr proektnoj produkcii v stroitelstve. [In Russian].
Teodoronskij, B. C., & Bogovaja, I. O. (2003). Objects of landscape architecture. Moscow: MGUL. [In Russian].
Опубліковано
2019-02-05
Як цитувати
Speranska, O. V., & Kobets, O. V. (2019). Проект будівництва парку історичних і етнографічних періодів у селі Червонокозацьке Запорізької області. Науковий вісник НЛТУ України, 28(11), 38-41. https://doi.org/10.15421/40281107
Розділ
Лісове та садово-паркове господарство