Сучасний стан та перспективи розвитку подієвого туризму в Україні на прикладі розробленого івент-туру "Відкрий для себе Покуття"

  • N. Yе. Pankіv Національний університет "Львівська політехніка", м. Львів
  • V. R. Moroz Національний університет "Львівська політехніка", м. Львів
Ключові слова: івент-туризм;

Анотація

Розглянуто теоретичні засади та історію вивчення подієвого туризму, його класифікацію, а також сучасний стан цієї сфери в Україні. З'ясовано, що в Україні івент-індустрія бере початок з 90-х років ХХ ст., а в самостійну сферу подієвий туризм виділився лише за останні двадцять років. Проаналізовано наявні пропозиції провідних українських туроператорів, які організовують тури на відомі івенти. Зокрема, "Маланка-фест" у Чернівцях; Фестиваль "Червене вино" в Мукачеве; Гастрономічний фестиваль "Конкурс різників свиней – гентешів" на Закарпатті та ін. Встановлено, що в Україні є невелика кількість туроператорів, які спеціалізуються на внутрішньому туризмі, зокрема пропонують подієві тури. Це туроператор "Відвідай", м. Львів; туроператори "Терра Інкогніта" і "Етнотур", м. Київ, туроператор "Вилково-Тур", м. Одеса, Туроператор "Окрайна", м. Тернопіль та ін. За результатами досліджень розроблено власний івент-тур, головною подією якого є Маланка в селі на Покутті, що в перспективі може бути фестивалем для великої кількості відвідувачів. Також розглянуто перспективи розвитку подієвого туризму в Україні, а саме напрями та можливі програми розвитку та подано рекомендації щодо покращення організації подієвого туризму в Україні.

Біографії авторів

N. Yе. Pankіv, Національний університет "Львівська політехніка", м. Львів

канд. біол. наук, ст. викладач, кафедра туризму

V. R. Moroz, Національний університет "Львівська політехніка", м. Львів

студентка

Посилання

Beidyk, O. O. (2010). Rekreatsiini resursy Ukrainy. Kyiv: Alterpres, 404 p. [In Ukrainian].
Entsyklopediia. (1988). Heohrafichna entsyklopediia Ukrainy. In 3 Vols. Kyiv: URE, 1993 p. [In Ukrainian].
Festyval. (2017). Obery svii festyval. Ufest.in.ua "See you in Ukraine!" Retrieved from: http://www.ufest.in.ua/ua/archive?category=22. [In Ukrainian].
Kostiuk, O. (2008). Istoriia iventa. Teoriia i praktika organizatcii spetcialnykh meropriiatii, 3, 17–21. [In Russian].
Matsola, V. I. (1997). Rekreatsiino-turystychnyi kompleks Ukrainy. Lviv: IRD NANU, 259 p. [In Ukrainian].
Pankiv, N. Ye. (2016). Suchasni tendentsii rynku etnichnoho turyzmu v Ukraini. Rozvytok ukrainskoho etnoturyzmu: problemy ta perspektyvy: Zb. mater. IV Vseukr. nauk.-prakt. konf. Molodykh vchenykh, 25 liutoho 2016 r., (pp. 297–203). Lviv: LIET. [In Ukrainian].
Popovych, S. I. (1996). Turystychno-ekskursiini resursy Ukrainy: vstup do problemy. Turystychni resursy Ukrainy. Kyiv: Typ. FIHU, 352 p. [In Ukrainian].
Опубліковано
2018-05-31
Як цитувати
PankіvN. Y., & Moroz, V. R. (2018). Сучасний стан та перспективи розвитку подієвого туризму в Україні на прикладі розробленого івент-туру "Відкрий для себе Покуття". Науковий вісник НЛТУ України, 28(5), 78-82. https://doi.org/10.15421/40280517
Розділ
Екологія та довкілля