ДИНАМІКА ОСНОВНИХ ТАКСАЦІЙНИХ ПОКАЗНИКІВ ЯЛИНОВИХ ДЕРЕВОСТАНІВ РІЗНИХ ЕКСПОЗИЦІЙНО-ОРОГРАФІЧНИХ ГРУП УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ


  • H.H. Hrynyk Національний лісотехнічний університет України, м. Львів
Ключові слова: гірські модальні ялинові деревостани, експозиційно-орографічні групи, таксаційні показники, динаміка

Анотація

Розроблені моделі росту у висоту та за діаметром, моделі динаміки відносної та абсолютної повнот деревостанів і загальних запасів для модальних ялинових гірських деревостанів різних класів бонітету адекватно описують особливості росту в межах виділених експозиційно-орографічних груп (ЕОГ) та у ТЛУ С2і у ТЛУ D2-D3. Коефіцієнти рівнянь визначено із відповідною точністю.

За ростом у висоту ялинових деревостанів переважають деревостани Іb класу бонітету ІІІ та ІІ ЕОГ у ТЛУ D2-D3. Деревостани Іа класу бонітету у ТЛУ D2-Dпереважають у рості у висоту деревостани у ТЛУ С23. У ТЛУ D2-Dза динамікою відносної повноти найвищими значеннями показника характеризуються деревостани Іb класу бонутету ІІ ЕОГ та Іb та Іа класів бонітету ІІІ ЕОГ. У ТЛУ С2найвищими значеннями відносної повноти відзначаються деревостани І класу бонітету І ЕОГ та Іа класу ІІ ЕОГ. У рості за діаметром переважають деревостани Іа класу бонітету ІІІ ЕОГ. Найвищими значеннями абсолютної повноти характеризуються в типах С2деревостани Іа класу бонітету І і ІІ ЕОГ, а у ТЛУ D2-D3 – деревостани Іb класу бонітету ІІІ ЕОГ. За динамікою загального запасу деревостану найкращі показники відзначено для деревостанів Іа класу бонітету І і ІІ ЕОГ у ТЛУ С2та Іb класу бонітету ІІ та ІІІ ЕОГ у ТЛУ D2-D3.
Опубліковано
2017-06-27
Як цитувати
Hrynyk, H. (2017). ДИНАМІКА ОСНОВНИХ ТАКСАЦІЙНИХ ПОКАЗНИКІВ ЯЛИНОВИХ ДЕРЕВОСТАНІВ РІЗНИХ ЕКСПОЗИЦІЙНО-ОРОГРАФІЧНИХ ГРУП УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ. Науковий вісник НЛТУ України, 25(2), 20-31. Retrieved із http://nv.nltu.edu.ua/index.php/journal/article/view/939
Розділ
Лісове та садово-паркове господарство